OCT 29

Czary - mary z mangą i anime. Tylko w Poznaniu.
Opublikowany przez: Joanna | Tagi: hobby, rozrywka, czas wolny, manga, anime, konwenty | Data: 2017-09-26

Anime i manga nie od dziś wzbudzają zainteresowanie.

Coraz więcej osób chce choć na chwilę znaleźć się w niepowtarzalnym świecie magicznych zdolności grafika i przypomnieć sobie choć trochę magię komiksów z dzieciństwa. Tych fantastycznych, rzecz jasna. Teraz nic trudnego! Wystarczy zaplanować sobie najbliższy długi weekend. Postaci rodem ze świata mangi pojawią się w Poznaniu.

Na specjalnie zorganizowane widowisko, połączone z warsztatami z tworzenia mangi oraz osobami mającymi z anime do czynienia na co dzień, zapraszają władze Poznania. Imprezę zaplanowano na dwa dni. Pierwszego dnia jej uczestnicy będą mogli dowiedzieć się czym jest manga, jak ewoluowała w historii oraz w jaki sposób funkcjonuje w japońskiej sztuce. Ciekawostki, zarys historyczny i mnóstwo przykładów najznakomitszych wykonań mangi przedstawią ludzie na co dzień związani z tym obszarem. Wśród zaproszonych osób są specjaliści graficy, ale i pasjonaci amatorzy działający w klubach zrzeszających osoby zafascynowane japońskimi komiksami. Drugiego dnia imprezy będzie można wcielić się w twórcę mangi. Każdy będzie mógł krok po kroku wykonać własnego osobnika rodem ze świata anime i na jeden dzień poczuć się jak prawdziwy konstruktor komiksowych postaci. Dodatkowo organizatorzy przygotowali niespodziankę - specjalne kostiumy mangowe dla najaktywniejszych uczestników imprezy. Dodać należy, że na jej zakończenie przewidziano bal przebierańców rodem z komiksowego świata. Będzie się działo!

Za całą organizację odpowiadają właściciele jednego z najpopularniejszych hoteli w Poznaniu. Tani hotel zaprosi w swoje progi pasjonatów mangi już za 259 zł/doba. Poznań ma wielkie aspiracje - stać się polską stolicą mangi i anime!
Więcej na stronie: http://www.hotelzieliniec.pl

Fotorelacja

hobby

rozrywka

czas wolny

manga

anime

konwenty

Twój komentarz