OCT 29

Jak zmniejszyć koszty paliwa
Opublikowany przez: Krzysztof | Tagi: hobby, rozrywka, czas wolny | Data: 2017-07-28

Mąż mnie namówił na kupno drugiego samochodu.

Takie rozwiązanie było dla nas najlepsze. Mieszkamy na obrzeżach miasta, prawie wieś i komunikacja do niczego, więc jeden samochód do dyspozycji to trochę za mało, szczególnie, że pracujemy oboje. Pojechaliśmy więc w sobotę do komisu. Było bardzo dużo aut i trudny wybór. Szukaliśmy auta z instalacją gazową, ale żaden nam nie pasował. Kupiliśmy jednak samochodzik na benzynę. Rozmawialiśmy później, że wystarczy znaleźć dobry warsztat samochodowy, gdzie zakładają instalacje gazowe i będzie problem z głowy. Na początku poznawaliśmy nowy nabytek, potem załatwiliśmy wszystkie sprawy związane z rejestracją i ubezpieczeniem. Odczekaliśmy miesiąc, zanim założyliśmy gaz. Mąż jeszcze testował auto, bo nie chciał tak od razu zakładać instalacji. Na początek szukał w internecie opinii o instalacjach gazowych. Chciał mieć pewność, że dana instalacja spełni nasze oczekiwania i nie będzie potrzebowała częstych regulacji. Wyszukał potem warsztat samochodowy gdzie tym się zajmują. Umówił się na oględziny i ewentualnie montaż. Kiedy wrócił do domu rozmawialiśmy jeszcze o kosztach bo ta instalacja, którą wybrał była dość droga, ale mechanik twierdził, że jest najlepsza na rynku i najmniej awaryjna. Oboje zgodziliśmy się na jej montaż.
Mechanik polecił, abyśmy przyjechali po tankowaniu na regulację instalacji auto gaz i sprawdził parametry na komputerze.
Byliśmy zadowoleni z nowej instalacji ponieważ, jeżdżąc codziennie zaczęliśmy oszczędzać paliwo. Gaz jest tańszy od benzyny i miałam wrażenie, że gazu nasz samochód spala mniej. 
Na początku nie mogłam się przyzwyczaić do nowych migających diodek i nie rozróżniałam, kiedy jest butla pełna a kiedy trzeba zatankować. Mąż też na początku się gubił, ale jakoś doszliśmy jak mamy na to patrzeć. Jazda autem na gaz troszkę się różni od jazdy na benzynę, ale trzeba pamiętać, że należy również jeździć trochę na benzynie, żeby instalacja się nie zapychała, bo potem mogą wystąpić problemy. Wszystkim którzy mają auto gaz życzę szerokiej drogi.

Fotorelacja

hobby

rozrywka

czas wolny

Twój komentarz