OCT 29

Savoir vivre eleganckiego stroju
Opublikowany przez: Zofia | Tagi: hobby, rozrywka, czas wolny, odzież, ubrania, buty | Data: 2017-07-26

Zdecydowana większość społeczeństwa nie zdaje sobie nawet sprawy z tego, że istnieją określone sposoby dobierania eleganckiego stroju.

Nie wiedzą o tym zwłaszcza panowie.

Savoir vivre męskiego stroju
Zjawisko elegancji w swojej książce próbuje opisać Irena Kamińska - Radomska, która obstaje za tym, że elegancki strój to strój "skromny, drogi i konserwatywny". Poprzez skromność autorka rozumie tutaj strój nie rzucający się w oczy czyli w przypadku mężczyzn koszule męskie w stonowanych kolorach i odpowiednio dobranych fasonach. Koszule powinny być też drogie, ale ten fakt nie powinien się rzucać w oczy. Oznacza to, że koszule nie powinny posiadać w żadnych widocznych miejscach metek danej firmy. A jeżeli decydujemy się na koszule szyte na miarę to powinny one być wykonane z najwyższej jakości materiału, który jest odpowiedni dla naszej postury.

Tradycyjny strój zawsze górą
Eleganci strój jest elegancki tylko w momencie kiedy zakłada go człowiek, który elegancko wygląda. Należy więc pamiętać o tym, aby strój pasował nie tylko do naszej sylwetki ale też karnacji, koloru oczu też włosów. Mężczyzna powinien być dokładnie ogolony i umyty zaś zakładając dodatki powinien pamiętać o tym, że powinny podkreślać strój i nie rzucać się w oczy. Kupując więc zegarek czy też chusteczkę w kieszonce marynarki powinniśmy pamiętać o ich wielkościach oraz rzecz jasna kolorystyce.

Kanony zharmonizowania stroju
Istnieją kanony których powinniśmy się trzymać. Dzięki nim będziemy wyglądać dobrze w każdej sytuacji. Należy stosować następujące zasady:
- każdy element stroju musi być w tym samym stylu - nie możemy założyć np. kowbojskich butów i garnituru;
- strój musi pasować do typu sylwetki oraz urody - najlepiej jest więc kupować koszule męskie na miarę w http://www.ekoszule.pl, ponieważ te najlepiej leżą i najczęściej mają szeroką gamę kolorów do wyboru;
- wybierając strój pamiętajmy o tym, że tylko jeden jego element może być wzorzysty - przykładowo wybierając garnitur w prążki nie dobieramy już do niego koszuli czy krawata w jakiekolwiek wzorki.

Mężczyzna stosujący się do w/w zasad z pewnością będzie wyglądał elegancko w każdej sytuacji w jakiej się znajdzie.

Fotorelacja

hobby

rozrywka

czas wolny

odzież

ubrania

buty

Twój komentarz