OCT 29

Szalone przygotowania do ślubu
Opublikowany przez: Joanna | Tagi: hobby, rozrywka, czas wolny | Data: 2017-09-04

Ślub to jedna z tych magicznych chwil, które pozostają w pamięci do końca życia.

Stres związany z tym wydarzeniem daje o sobie znać na długo przed planowaną ceremonią.

Aby w tym szczególnym dniu wszystko mogło być idealne, należy odpowiednio wcześnie rozpocząć przygotowania. Podpowiadamy jak krok po kroku przygotować ceremonię ślubną i wesele.

JESZCZE TYLKO ROK

Przygotowania do ślubu zawsze należy rozpocząć szczerą rozmową przyszłych współmałżonków. Ustalcie jaki charakter imprezy najbardziej wam odpowiada, czy przyjęcie ma mieć kameralny, rodzinny charakter, czy raczej ma to być wystawna impreza z dużą liczbą gości. Przeanalizujcie swoje możliwości finansowe i wspólnie ustalcie wysokość budżetu ślubnego. Warto zatroszczyć się o rezerwę w wysokości 10 proc. sumy całkowitej - po drodze czeka was sporo nieprzewidzianych wydatków. Następnie można przystąpić do tworzenia listy gości i prezentów.

Kolejny krok to rezerwacja terminów: kościół, Urząd Stanu Cywilnego, restauracja lub sala, zespół i noclegi dla gości. Tutaj wszystko musi być dopięte na przysłowiowy ostatni guzik.

JESZCZE TYLKO PÓŁ ROKU

Sześć miesięcy przed datą ślubu należy odwiedzić salon mody ślubnej. Wybór idealnej sukni nie jest prostą sprawą i przyszła Panna Młoda spędzi sporo czasu na przymiarkach. Do tego jeszcze welon, buty, biżuteria i dodatki.
Pan młody powinien zatroszczyć się o garnitur wraz z wszelkimi dodatkami.
Kolejny krok to wybór obrączek, świadków i zaproszeń ślubnych.

TO JUŻ TYLKO TRZY MIESIĄCE?!

Na kilka miesięcy przed wyznaczoną datą ślubu należy "dopieścić" wszystkie szczegóły. Jednym z nich jest limuzyna, którą pojedziecie do ślubu. Na rynku działa wiele firm, które świadczą wynajem auta na ślub, jednak popyt na tego typu usługi jest duży, więc luksusuowe auta zawsze należy rezerwować z wyprzedzeniem. Najlepsze ceny są w wypozyczalni Q2 pod adresem q24wypozyczalnia.pl

Co jeszcze przed wami? Wysłanie zaproszeń, potwierdzenie rezerwacji noclegu, wybór menu i tortu weselnego.
Ostatnie dwa miesiące to czas na próbny makijaż i fryzurę, przymiarkę sukni ślubnej i garnituru wraz z ewentualnymi poprawkami.

Co jeszcze? Na dwa tygodnie przed uroczystością świadkowie powinni zatroszczyć się o wieczór panieński i kawalerski.

Ostatni tydzień to czas wypoczynku i relaksu. Już tylko kilka dni dzieli was od szczęśliwego wspólnego życia!

Fotorelacja

hobby

rozrywka

czas wolny

Twój komentarz